Beybidaanne: ”Güzel şeyler anlatıyorum, gelin!”

Uzun zaman sonra ilk defa Beybidanne olarak size yazıyorum. Çok heyecanlıyım! Bu portalı bebeğim henüz 40 günlükken kurdum ve benim gibi annelerle buluşmak için tam da şu anki gibi hevesli ve heyecanlıydım.

Lohusalık, ilk annelik deneyimi, hormonlar, aile derken kendimi hem çok yalnız hem çok kalabalık bütünüyle karma karışık hissettiğim bir an benim gibi hassas kalpli annelerle buluşmak ve bunu en iyi bildiğim yoldan yani yazarak yapmak dışında aklıma başka hiçbir şey gelmedi. Sonra; sonrası benim de hayallerimi aştı!

Birlikte büyüdük, Ada büyüdü, ben büyüdüm, Beybida büyüdü:) Ezcümle; tüm bu duygu yoğunlukları ve hislerle bugün “Beybidanne” olarak biricik anne-bebek portalımda yine siz canım annelerle kavuşuyorum.

Eskiden beri takip edenler bilir, biz burada hem güncel konuları konuşuyor hem merak edilenleri yanıtlıyoruz. Uzman doktorlarımızla dirsek temasında ürünler inceliyor, kafanızın karıştığı konuları aydınlatmaya çalışıyoruz.

Şimdilerde mevsimsel olarak hepimizin ortak derdi bebişlerimize temiz içerikli ve en sağlıklı güneş koruyucuyu seçmek. Temmuzu geride bırakırken ben de yıllardır severek kullandığım Incia güneş koruyucu ürün ailesinde bahsetmek istiyorum.

Hem Ada’ya hem kendime uzun yıllardır severek ve memnuniyetle kullandığım bu ürünler hem temiz içerikli hem de koruma özellikleri oldukça yüksek. Şimdi biraz detaya girecek olursak;

Sıvı parafin, silikon, paraben, alkol, amonyak, sentetik parfüm ve boya içermediğini söylemiyorum bile!

Incia güneş koruyucuları, bebeğinize sizin gibi sarılır. Ciddiyim! Kremler, içeriğindeki çinko oksit ve titanyum dioksit sayesinde ciltte neredeyse fiziksel bir blok etkisi oluşturur.

Hassas cilt tiplerinin de kullanımına uygun bu ürünler güneşin zararlı ışınlarını yansıtır böylece kapsamlı bir UV koruması sağlar. Ben de tüm anneler gibi bebeğimi dünyadaki tüm kötülüklere karşı sarıp sarmalayarak korumak istiyorum.

Çok gerçekçi bir hedef olmasa da Incia’nın UV ışınlarına karşı bu korumayı tam da hayal ettiğim gibi sağlaması beni inanılmaz iyi hissettiriyor. Ürünün içeriği ve kullanım detaylarıyla ilgili görseli de şuraya bırakıyorum:

INCIA GÜNEŞ KREMİ

Temiz ve %100 doğal içeriği sayesinde pamuk bebişlerimizin hassas ciltlerine uygun bu ürünlerin nemlendirici ve besleyici özelliklerini de çok seviyorum. Canım Incia ekibinin ürünün içeriğiyle bana aktardığı birkaç bilgiyi aşağıda paylaşıyorum:

  • İçeriğindeki Organik Tamanu Yağı’nın çok güçlü antioksidan özelliği ile güneş korumasının yanı sıra cilt görünümünün onarımına yardımcı olur. 260 ile 400 nm arasında geniş bir spektrumda UV ışınlarını absorbe etme özelliğine sahip nadir yağlardan biridir.
  • Galactoarabinan, transepidermal su kaybını* azaltarak cildin uzun süre nemli kalmasını sağlar. Hücre yenilenmesine destek olur.
  • Aynı Sefa Yağı; hassas ciltler için ideal nemlendiricidir. Özellikle güneş yanıklarında cilt yenilenmesine ve onarılmasına yardımcı.
INCIA GÜNEŞ KREMİ

Buna ek olarak; içeriğinde benim kendi cilt bakım rutinimde de kullandığım Hindistan cevizi yağı ve E vitamini de bulunuyor. Tüm bu içerik paternleri bir araya geldiğinde tam bir koruma, cilt bariyeri güçlendirme, onarma ve besleme özellikleri %100 oluyor. Incia’da faydalı olan ne %100 değil ki zaten! J

Bir kere anne olunca dünyadaki her şeyin annesi oluveriyorsunuz. “Biz” diyorum çünkü biliyorum siz de öylesiniz. Dünyaya bakış açımız değişiyor, her şeyi daha fazla korumaya ve kollamaya çalışıyoruz. Incia tam da bu sebeple annelerin özdeşlik kurabileceği bir marka.

Bebeğinizi korumanın yanı sıra doğayı da korur. Üretiminde kullanılan yeşil kimya teknolojisi sayesinde suları kirletmez ve deney aşamasında hiçbir şekilde hayvan kullanmaz. Ambaljı bile %100 geri dönüştürülebilir.

Hem bebeşlerimizi %100 koruyacak hem doğal hem doğaya duyarlı bu markayı bir de Beybidanne gözüyle sizlere sunmak istedim. Siz de yorumlarınızı sosyal medya üzerinden benimle paylaşırsanız birlikte yeni ürünler inceler ve deneyimlerimizi paylaşırız.

Bebişlerinize ve size kocaman sarılıyorum, mutlu günler!

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.