Kadınlar için hamilelik mucizevi bir süreçtir. Hamileliğin belirli evreleri hızlı gelişimler gösterir. Hormonal değişimler kaçınılmazdır.

1. Hafta

Uzun ve heyecanlı bir yolculuk olan hamileliğin ilk haftası, aslında hamilelik değil, hamileliğe hazırlanma dönemidir. Hem vücut hem de hücreler hafta hafta gebelik için hazırlanmaya başlar.

2. Hafta

Yumurtanın döllenmesi çoğunlukla ikinci haftada gerçekleşir. Spermle buluşan yumurta rahime doğru yol alır. Henüz bebek var olmamıştır ve yalnızca bir hücreden ibarettir. Henüz hamilelik başlamamıştır.

3. Hafta

Üçüncü hafta, hamileliğin resmi başlangıcı olarak kabul edilir. Hücreler hızla çoğalır ve zigotu oluşturur. Gebeliği planlamayan kadınların, belirtiler dolayısıyla hamile olduğunu anlaması bu aşamada zordur.
Devamını Oku

İkinci Trimester ve Üçüncü Trimester Dönemi

Gebeliğin ikinci 3 ayından oluşan süreye ikinci trimester denir. Anne için gebeliğin en rahat dönemidir. Birinci trimesterda olan mide bulantıları ikinci trimesterda genelde görülmez. Bu dönemde bebek artık büyümeye başlar

Read More

Birinci Trimester (Gebeliğin İlk 3 Ayı)

Birinci Trimester döneminde neler yaşanıyor? Bebeğinizin bu süreçteki gelişim süreci nedir? Anne Karnında ay ay bebek gelişimi anne adaylarının en çok merak ettiği konudur. Hangi ay da nasıl bir gelişim

Read More