Bebeklerin anne karnı serüveninden sonra yeni yaşam yeri olan dünyaya alışmaları zaman alır. Dünyayı öğretmek ve ona alıştırmak adına bebek oyuncakları ebeveynlerin işini kolaylaştırır. Bez kitap, yürüme arkadaşı ve çıngıraklı diş kaşıyıcılar gibi pek çok oyuncak seçeneği, bebeği eğlendirirken gelişimini de önemli oranda destekler. Bebeklerin aylarına uygun oyuncak seçimi yapmak çok önemlidir.

Bebek Gelişimini Destekleyen Oyuncaklar

Anne karnında başlayan büyüme yıllar boyu dünyada da devam eder. Doğduğu ilk andan itibaren oksijenle tanışan bebek nasıl nefes alacağını öğrenir. Karnı acıktığında emme refleksiyle karşılaşır. Doğumun henüz ilk dakikalarında büyümeye vakit kaybetmeden öğrenmekte eşlik eder. Bebek gelişimi, hafta aralıklarıyla gözle farkedilir şekilde çok hızlı olur. Bu hızlı sürece dahil olan bebek gelişimini destekleyen oyuncaklar bebeklerin vazgeçilmezi haline gelir. Zaman ilerledikçe bebeklerin hareket kapasitesi artar. Kabiliyetleri desteklemek manevi olarak da bebeklerin duygusal gelişimine faydalı olur. Kas gelişimi, konuşma ve yürüme becerileri gibi pek çok faktörün güçlenmesine yardımcı olur. Bebek oyuncakları ile bebeklerin kabiliyetlerine yön vermek bebekleri daha güçlü ve pozitif yapar.
Devamını Oku

Bebek Aktiviteleri Nelerdir? 1. Ay Bebek Aktiviteleri

Bebek aktiviteleri nelerdir? Tüm süreci ay ay olacak şekilde derledik. 1.ay bebek aktiviteleri neler gelin hep birlikte inceleyelim. Bebeğiniz uzun bir süresinin ardından artık kucağınızda. Bebeğiniz artık dünyayı tanımaya ve

Read More