Bir kadının başına gelebilecek en güzel hislerden biri de anne olmaktır. Zamanı geldiğinde, böyle bir düşünce içerisine girdinizde belli süre sonra ”Acaba?” sorusunu düşünüyor ve merak ediyorsunuz. Sizle için hamilelik belirtilerini bu yazıda topladık. Hamilelik belirtileri her anne adayı için farklılık gösterebilir. İlk hamilelik belirtileri nelerdir Beybida uzmanlarından öğrenin.

Hamilelik belirtileri bazı anne adaylarında çok erken belli olurken bazı anne adaylarında 2. aydan itibaren belli olmaya başlıyor. Ayrıca aşağıda vereceğimiz belirtilerin hiçbirinin olmadığı, hamile olduğu anlaşılmayan anne adayları bile var.

Hamileliğin İlk Belirtileri

Her anne adayında belirtiler farklılık gösterir. Günün herhangi bir saatinde mide bulantıları ve kusma meydana gelir. Bunun sebebi bilinmemekle birlikte hormonların etkisinin olduğu düşünülüyor. Her anne adayı mide bulantısı ve kusma yaşamayabilir. Bünyeden bünyeye farklılık gösterir. Kokulara karşı oldukça hassas olunur. Tiksinme meydana gelir.

Baş dönmesi yaşanabilir. Hormonların verdiği etkiyle halsizlik ortaya çıkar. Hiçbir şey yapmak istemezsiniz ve sürekli uyku halinde olursunuz. Uyku isteği 3 aydan sonra yavaş yavaş gitmeye başlar.

Ayrıca ek olarak adet gecikmesi, şişkinlik, mide yanması, iştahsızlık hassas ve şişkin göğüsler, sık sık idrara çıkma, baş ağrısı ve vücut ateşinizin yükselmesi gibi etkiler de gözlemlenir.

Çok Sık Rastlanmayan Belirtiler:

  • Huysuzluk
  • Işık Lekesi
  • Rahim Krampı
  • Kabızlık
  • İştahsızlık
  • Burun Tıkanıklığı
Devamını Oku

Hamilelikte Kontroller

Çok heyecan verici bir süreç olan hamilelikte kontroller, dikkatli ve hassas olunması gereken bir konudur. Kontroller, hamileliğin tespiti de dahil her türlü konuda annenin bilgi almasını ve bilinçlenmesini sağlar. Bebeğin

Read More

Hamilelik Bulantısı İçin Pratik Çözümler

Dünyanın en güzel, en mutlu haberini aldınız. Evet! Hamilesiniz. Kafanızda az da olsa bir soru işareti var. ”Mide bulantılarım başlayacak mı? Başlarsa ne yaparım?” gibi. Hamilelik bulantısı için çözümler bu

Read More