Bebeklerin aylarına uygun oyuncak ve aktivite seçimi gelişim ve öğrenimin vazgeçilmezi olur. Çevresini keşfetmeye yeni başlayan bebekler için 0-6 ay bebek oyuncakları adeta iletişim ve öğrenme dili olur. Sesli, ışıklı, değişik sembol ve cıvıl cıvıl renklerde oyuncaklar bebeklerin ilk öğretmenidir. Bebekler ebeveynleri ile vakit geçirmeyi çok sever. Tüm zamanını bebeği ile geçiren ebeveynler için oyuncaklar çok işe yarar. Çünkü ilerleyen aylarda bebeklerin kendi kendine oyun üretmesi ve vakit geçirmesi için oyuncaklar çok yardımcı olur.

Bebek Gelişimini Destekleyen Oyuncaklar

Sadece kendisine yetebilen anne karnından ayrılan bebek için dünya kocaman bir bilmecedir. Kelimeler, adımlar, insanlar, gıdalar öğreneceği uçsuz bucaksız bilgiler onu bekler. Dünyasını sevmesi için cıvıl cıvıl renkler ona eşlik eder. Özellikle çıngıraklı diş kaşıyıcıları, beşik süsleri, uyku arkadaşları ve doku oyuncakları öğrenmenin en eğlenceli yönü olur.

2-3 aylık bebekler için ziller, puset oyuncakları ve halkaları tutmak ve yakalamak inanılmaz ilgi çekicidir. Bu sebeple 3 4 aylık bebekler için oyun halıları, çıngıraklı çoraplar ve piyano oyuncakları aşırı eğlenceli olur. 4 6 ay arası bebekler için aktivite topları, küvet oyuncakları, bez kitaplar ve peluş oyuncaklar keşfetmenin kapılarıdır.
Devamını Oku

Bebek Aktiviteleri Nelerdir? 1. Ay Bebek Aktiviteleri

Bebek aktiviteleri nelerdir? Tüm süreci ay ay olacak şekilde derledik. 1.ay bebek aktiviteleri neler gelin hep birlikte inceleyelim. Bebeğiniz uzun bir süresinin ardından artık kucağınızda. Bebeğiniz artık dünyayı tanımaya ve

Read More