Bebek Aktiviteleri Nelerdir? 1. Ay Bebek Aktiviteleri

Bebek aktiviteleri nelerdir? Tüm süreci ay ay olacak şekilde derledik. 1.ay bebek aktiviteleri neler gelin hep birlikte inceleyelim.

Bebeğiniz uzun bir süresinin ardından artık kucağınızda. Bebeğiniz artık dünyayı tanımaya ve deneyimlemeye çalışıyor. 1 aylıkken bebeğinize bu gelişiminde yardımcı olmak istemez misiniz? Öğrenme süreci artık başlıyor. Bebeğinizle yapacağınız aktiviteler, etkinlikler onların zihinsel ve duygusal gelişimine katkı sağlar.

Bebek Aktiviteleri 1. Ay Oyuncak

1 aylık bebeğiniz oyun oynamaya hazır! Belki çok minik, oyuncakların tadını çıkaramayacak ama çıngıraklı oyuncaklara bayılacak. Bebeğiniz bu oyuncakları salladığında ilgisini çekecek ve farklı sesler hakkında bilgi edinmeye başlayacak. Bu tür oyuncaklar gelişimine katkı sağlayacak ve ellerini keşfetmelerine yardımcı olacak.

Müzik

Hamileyken bebeğinize müzik dinlettiniz mi? Bu rutine doğduktan sonra da devam edin. Araştırmalar sonucunda, bebekle dans etmek ve şarkı söylemek, gelişimine büyük oranda katkı sağlıyor. Özellikle klasik müzik bebeğinizi sakinleştirmenin harika bir yoludur. Bebeğinizle yapacağınız bu aktivite hem size hem de bebeğinize harika gelecek.

Doğum yapmak annenin zekasını arttırıyor

Dokular

Havlular, kumaşlar, engebeli toplar gibi ögeler bulun. Dokunabilecekleri tüm farklı şeyleri deneyimlemelerine yardımcı olmak için bebeklerinizi bu farklı dokuları üzerine sürün. Eliyle tutmasını sağlayın. Bebeğiniz farklı hislerin tadını çıkaracak ve gelişimsel olarak onlara yardım etmeniz sizi de mutlu edecek.

Ayna

Bebeğinizi aynanın önünde tutun ( biraz uzak mesafeden), böylece yüz tanımayı anlamaya başlarlar. Onunla konuşun. Hala sizi anlayamayacak kadar küçük olsalar da, kendilerini görmek minik beyinlerinde yüz ifadelerini anlamalarına yardımcı olacak bir sürece başlayacak.

Bebeğinizin büyümesine ve öğrenmesine yardımcı olmak için yapabileceğiniz birçok farklı şey var. Yukarıdaki listeyi deneyin ve ikinci ay, üçüncü ayda da devam edin.

Diğer güncel yazı içeriklerimize ulaşmak için yazarlar kategorimizi izyaret edebilirsiniz. Uzman kadromuzdan detaylı içerikleri ve doğru bilgileri öğrenebilir ve donanımlarından yararlanabilirsiniz.

Yazarlar ketegorimize ulaşmak için linke tıklayınız. https://www.beybida.com/yazarlar/

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.