Corona Pozitif  Anne Bebeğini Emzirebilir mi?

Corona pozitif anne bebeğini emzirebilir mi? Bu soru işareti corana virüse yakalanan ve emzirme döneminde olan tüm anneleri kapsıyor. Endişe ve korku beraberinde geliyor.

Peki covid19 olan anne emzirirken bebeğine virüs bulaştırır mı? Emzirmez ise bebeğin bağışıklığı düşer mi? Tüm bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız başlayalım.

Covid19 olan anne bebeğini emzirebilir mi?

Sevgili anneler… Covid-19 sebebiyle hepimiz zor günler geçiriyoruz. Şu süreçte sizler, bizim yaşadığımız stresin daha fazlasını yaşıyorsunuz. Dönemin getirmiş olduğu aklımızdaki sorulardan biri de Corona virüse yakalanan anne bebeğini emzirebilir mi? Cevabımız; tabi ki evet!

corona pozitif anne emzirebilir mi?

Covid19 olan anne emzirmeye devam etmesi Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından da onaylanmıştır.

Covid19 olan anne emzirmeye devam etmesi Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından da onaylanmıştır. Yapmanız gereken el hijyenine dikkat etmek (20 saniye kuralı ile elleri yıkamak), emzirme esnasında maske kullanmak.

Corona Pozitif Anne emzirme sırasında maske kullanmalıdır

Sütünüzü bebeğinize sağıp verecek iseniz sağımdan önce eller yıkanmalı, meme başı temizliğine dikkat edilmeli ve maske kullanılmalıdır. Her sağım işleminden sonra pompa steril edilmelidir. Stres faktörünün sütünüzü etkileyeceğini unutmayın. Bol bol sıvı tüketin. Dengeli beslenmeye ve dinlenmeye önem verin. Sağlıcakla kalın…

Diğer köşe yazılarımıza ulaşmak için yazarlar kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. https://www.beybida.com/yazarlar/

Anne bebek eğitim hemşiremiz Tuğçe ATAK www.beybida.com için bilgilendirici, eğitici ve annelere destek sağlayan donanımlı bilgileri olan yazılarına devam ediyor. Kendisi ile rahatlıkla iletişime geçebilir ve sorularınızı kendisine iletebilirsiniz. Uzmana sor bölümümüzden mail yolu ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.