Boğa Burcu Çocuğu Karakter ve Kariyer Analizi

Boğa burcu çocuğu 21 Nisan ve 21 Mayıs tarihleri arasında doğan bebeklerin burcudur. Boğa burcu çocuğu dünyaya geldiği an itibari ile güven duygusunu çok önemser.

Rutinin bozulmasından hoşlanmazlar. Dokunmayı çok seven bir çocuk oldukları için sevginizi mutlaka öperek, okşayarak, güven duygusunu hissettirmeniz için sarılarak ve dokunarak göstermeniz gerekiyor. Konfor alanın bozulmasından hoşlanmazlar. Hayatınızda gerçekleşecek değişiklikleri boğa burcu çocuğuna alıştıra alıştıra söylemelisiniz.

Boğa burcu çocuğu uykuyu çok sever. Uyku düzenleri oldukça iyi. İnanılmaz bir damak tatları var. Yeme içme konusunda tat alma duyuları çok iyi gelişmiş. Çok iyi birer gurme olma potansiyelleri var. Genellikle fazla iştahlı olurlar. Özellikle karbonhidrat ve şekere karşı. İleriki yaşlarda kilo problemi yaşamaması adına dikkatli beslenmeleri ile ilgili eğitilmeleri gerekir.

Boğa burcu çocuğu çok inatçıdır. Burçlar kuşağının en inatçı burcu olarak bilinir. Onun inadını kırmanız mümkün değildir. Kırmızı çizgileri vardır. Öfkelendiği zaman burnundan solurlar ( gerçek bir boğa gibi). O yüzden hiçbir şekilde hiçbir koşulda onunla inatlaşmayın, kaybedersiniz!

Onunla anlaşma yolunda ilerleyin. Örneğin; odasını toplamasını istiyorsunuz. Asla ” Hemen odanı toplayacaksın!” ÇOK YANLIŞ! Hemen kırmızı çizgiyi çizmiş oluyorsunuz ona. Onun yerine ” Gün içinde odanı toplarsan seviniriz” demelisiniz. Ona bir zaman tanımanız gerekir. Çünkü boğalar kendileri karşı hizmet ediyorlar ama başkaları bir şey talep edecek olursa ondan canı ne zaman yapmak isterse o zaman yapacaktır.

Boğa burcu çocuğu 5 duyu organını çok iyi kullanır.

İleriki dönemlerde öfkelerini kontrol etme noktasında onları iyi yönlendirmeniz gerekiyor. Mutlaka mantıksal çözümler sunmanız gerekiyor ki o da bu öfkesinin etrafındaki arkadaşlarına ya da eğitim hayatında öğretmenlerine karşı sunmasın. Mutlaka içsel güven onun için çok önemli. Konuşmaya başladığı an itibari ile çok güzel bir ses tonları olur. Tenleri çok güzel olur. 5 duyu organını en iyi kullanan burç kesinlikle boğalardır. Dokunmak, koklamak, tatmak, işitmek, görmek… Dolayısıyla boğa burcu çocuklarının sanatsal yetenekleri olur.

Paraya karşı tutkuyla bağlıdır. Finans konularında da oldukça başarılı olurlar. O yüzden küçük yaştan itibaren parayı anlamaları konusunda onlara yardımcı olmanız lazım. Bir kumbarası olmalı ve parasını banka hesabına aktarmalısınız. Bu ona oldukça güven verecektir. Ancak her şeyin de para olmadığını, sevginin ve aşkında çok önemli olduğunu, paraya da çok güvenmemek gerektiğini de öğretmek gerekir. Çünkü onları Venüs gezegeni yönetiyor. Kararlılar ve akıllılar. Akıllarına koyduklarını yapıyorlar. Sabit dünyayı gerçekten çok iyi biliyorlar.

Paylaşmaya çok açık olmayabilirler. Ancak paylaşmayı da bu dünyada öğrenmeleri gerekiyor. Çok sosyal bir çocuk değiller. Kişisel olarak yalnız kalmak onların hoşlandığı bir şey. O yüzden kendi başlarına da vakit geçirmek konusunda onları desteklemeniz gerekiyor. Okulda başarılı olacaklar ve kurallara uymakta hiç zorlanmayacaklar. Yaptığı işleri bitirdikleri zaman kendileri ile gurur duyacaklardır. O yüzden onları desteklemeniz gerekir. Yavaş öğrenirler ama öğrendikleri şeyleri asla unutmazlar.

Çok hızlı sporlara karşı geri duracaklardır. Daha sağlam, fizik isteyen, güç isteyen sporlara daha yatkın olurlar. Vücut geliştirme gibi, futbol gibi …

Minik boğa burcu çocuğunu yetiştiren tüm anne ve babalara kolaylıklar diliyorum. Sevgi ile kalın.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.