Haftaya Yay Burcuda Gerçekleşecek Yeni Ay ile Başlıyoruz

Yay burcu din, felsefe, yüksek öğretimi temsil eder. Gerçeklik, dürüstlük ile ilgilidir. Özgürlük, bağımsız olma arzusu böyle dönemlerde en çok istenen arzu olur. Yay burcunun diğer akretiplerinden olan yabancı kültür, yabancı dil, yurtdışı bağlantıları, uluslarası konular, merak ve keşfetme konuları ön plana çıkacak ve tüm bu konularla ilgili yeni başlangıçlar söz konusu olacak. Yakın çevre ilişkileri, yakın akrabalarla olan ilişkiler de gündemimizde olacak. Trafik kazalarına karşı bu dönemde dikkatli olmak gerekir. Özellikle bu yeni ay haritasında merkür durağan durumda. Bunun açıklaması da iletişimin durması diyebiliriz. Bu dönemde fikir üretmek, yaratıcılık, iletişim konularında durağanlık söz konusu olabilir.
Yeni ay neptünden kare alıyor. Duygusal anlamda aşırı hassasiyetler görülebilir. Günlük yaşamın sorunlarından kaçma eğilimi gösterebiliriz. Kendimizi ilişkiler arenasında kandırmaya meyilli olabilir, kurban psikolojisine girebiliriz.
Özellikle ilişkilerde “beni bir yere bağlama” diye savaş naraları atabiliriz. Sınır çizme ihtiyacımız artabilir.
Bu dönemde siyasi ve dini görüşler arasında çatışmalar görülebilir. Uranüsten aldığı açıyla özellikle para piyasalarında oluşacak ani ve öngörülemez, engellenemez durumlar, koşullar oluşabilir. Ani ve fevri yatırım yapmamaya özen göstermeli, sağlam ve mantıksal düşünmek, adım atmak faydalı olabilir. Yeni gelen teklifler cazip gibi görünebilir çok temkinli karar vermemiz gerekebilir.
 Bu yeni ay ortaklı işlerden gelen kazançlar, evlilik yoluyla gelen kazançlar ile ilgili tekrar eden durumları gün yüzüne yeniden çıkarabilir.

Koç Burcu:

Yeni ay ile birlikte tamamen kişisel gelişiminize yatırım yapıyorsunuz. Ruhsal anlamda kendini geliştirmenin yollarını arayacaksınız. Eğitimler, seminerler ile yoğunluğunuz artacak. Yurtdışı bağlantılı konular gündeme gelecek. Kiminiz uluslarası işler için kollarını sıvayacak kiminiz yurtdışı seyahat planları yapacak. Yakın çevrenizle ile olan iletişim problemleri dikkat etmeniz gerekiyor. Bu süreçte iletişim olarak algılanamadığını düşünebilirsiniz.


Boğa Burcu:

Yeni ay ile birlikte ortaklı kazanç elde ettiğiniz kaynaklarınız artacak olabilir. Beklediğiniz bir kredi var ise sonuç alabilirsiniz. Veya kredi çekme kararı alıp borçlanacak olabilirsiniz. Bazılarınız ek gelir elde edeceğinden var olan borcu temize çekecek olabilir. Bu dönemde gelir-gider dengenizi iyi kontrol altına almalısınız. Aile içerisinde beklenen bir miras konusu var ise sonuç almanız yakındır.


İkizler Burcu:

Yeni ay ile birlikte var olan bir ilişki içerisindeyseniz bu ilişkinizi ciddi bir boyuta taşımak isteyebilirsiniz. Fakat yay yeni ayı gerçekleşeceğinden bazılarınız ilişkisinde bazı sınırlar çizmek isteyebilir. Ortaklı iş yapma durumu gündeme gelir. Bunun önünü arkasını iyice araştırmanız gerekebilir. Bu dönemde dolandırılma, kandırılma, aldanma durumları oluşabilir, temkinli olmak lazım. Fiziksel görünüşünüzü değiştirmek isteyebilir, spor veya diyete başlayabilirsiniz.


Yengeç Burcu:

Yeni ay ile birlikte iş ortamınız hareketleniyor. Bazılarınızın iş koşullarında değişiklik görülebilir. İş arkadaşlarınız değişebilir. İş ortamınız değişebilir. Kariyerinizi değiştirmek adına eğitimler alabilirsiniz. Sağlık anlamında ekstra hassassiyet göstereceğiniz bir dönem olabilir sizin için. Temiz beslenme, sağlıklı olma, spor yapma gibi istekleriniz artabilir. İş arkadaşlarınızla ilgili iletişimsel problemlere dikkat etmelisiniz.


Aslan Burcu:

Yeni ay ile birlikte yeni bir ilişkiye adım atacak olabilirsiniz. Hobilerinize yönelebilirsiniz. Bu dönemde özellikle bir yeteneğinizi yeniden canlandırmak için kurs,seminer arayışına girebilirsiniz. Spora başlama isteğiniz artabilir. Kişisel gelişiminizi artıracak aktiviteler yapabilirsiniz. Yatırımlarınıza ve harcamalarınıza bu dönemde çok dikkat etmeniz gerekebilir. Yatırım konusunda fevri hareket etmeyin, aldanma ihtimaliniz çok yüksek olabilir. Bebek haberi alabilirsiniz. Veya çocuğunuzun kişisel gelişimiyle ilgili eğitim araştırmalarına girecek olabilirsiniz.


Başak Burcu:

Yeni ay ile birlikte ev sahibi olabilir veya taşınabilirsiniz. Evinizde tadilat, düzenlemeye gidebilirsiniz. Ailenizle beraber yolculuklar yapabilir. İş sebebiyle taşınma durumunuz oluşabilir. Yeni bir işe başlayabilirsiniz. Bu süreçte evinizde bir eğitim, kurs, hobilerinizle ilgilenmek isteyebilirsiniz. Evin içerisinde düzenlenmesi gereken işlerle uğraşmak isteyebilirsiniz. Yurtdışı bağlantılı konular gündeme gelebilir. Bazılarını iş kaynaklı yurtdışı sehayatleri yapacak olabilir.


Terazi Burcu:

Yakın çevreniz, akrabalar, komşular ile iletişim olarak birbirinizi yanlış anlamaya çok yatkın olabilirsiniz. İletişimsel gerginlikler oluşabilir. Bu dönemde imza atmanız, yeni bir iş, ortaklık, sözleşme gibi durumlar ön plana gelebilir. Fakat çok temkinli yaklaşmanız gerekiyor. Size bu teklifler cazip görünebilir, işin arkasını görmekte fayda var. Kısa yolculuklar yapabilirsiniz bu süreçte. Trafikle ilgili engeller, aksamalar söz konusu olabilir.


Akrep Burcu:

Yeni ay ile birlikte maddi geliriniz de artış oluşabilir. Yeni bir işe girebilir, yeni bir kazanç kapısı elde edecek olabilirsiniz. Beklediğiniz tazminat gibi hakedişlerin olumlu dönüş haberlerini alabilirsiniz. Yatırım konusunda biraz daha temkinli ve mantıksal hareket etmeniz de fayda var. Kişisel gelişiminize yönelik  katkı sağlayacak harcamalar yapmak istediğiniz bir dönem olabilir.


Yay Burcu:

Yeni ay burcunuz da gerçekleşiyor. Fiziksel değişim için harekete geçmek isteyebilirsiniz. Diyet, temiz beslenme isteğiniz artabilir. Bu dönemde dış görünüşünüz ile ilgili yenilik isteyebilirsiniz. İkili ilişkiler de sınır çizmek, özgürlük arayışına girmek isteyeceksiniz. Bazılarınız ortaklı iş teklifleri alabilir, çok fazla temkinli olmanızı tavsiye ederim. Karar vermek için acele etmemelisiniz.


Oğlak Burcu:

Yeni ay ile kişisel gelişiminizi desteklemek amaçlı inzavaya çekilmek isteyeceksiniz. İçe dönmek, bilinçaltı şifalandırmak, ruhsal doyuma ulaşmak size bu dönemde çok iyi gelecektir. Kendi içinize dönmek, içiniz de olan yaratıcılığı keşfetmek isteyeceksiniz. Bu zamana kadar duymadığınız, arkanızdan olup biten her şeyi bir anda görecek, duyacaksınız. Meditasyon, yoga eğitimi almak, terapiye başlamak bu dönem de sizler için çok uygun olacaktır.


Kova Burcu:

Yeni ay ile birlikte yepyeni ortamlara dahil olabilir, yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Sosyal hayatınız aktifleşecek. Yeni bir aşka yelken açacak da olabilirsiniz. Sosyal ortamlardan etkilendiğiniz biri size açılabilir veya siz karşı tarafa olan ilginizi keşfedecek olabilirsiniz. Bazılarını bebek haberi de alabilir. Veya çocuğunuz var ise onun kişisel gelişimine destek olacak eğitim araştırmalarına yönelecek olabilirsiniz. Spekülatif yatırımlar konusunda temkinli olmalısınız.


Balık Burcu:

Yeni ay ile birlikte toplumda görünür olmaya başlıyorsunuz. Bazılarını yeni bir işe başlayacak olabilir. Yeni bir iş kuracak olabilir. Yeni bir iş başvurusu yapacak olabilir. Tüm bu süreçler bu dönemde bir karara varacak. İş dolayısıyla ev değişikliği, ev alımı, eviniz de tadilat, değişiklik olabilir. Kariyer ile ilgili eğitimler araştırabilir, işiniz için kendini geliştirmek adına eğitimler arayışına girebilirsiniz. İş tekliflerini bu süreçte iyi değerlendirmeniz de fayda olacak. 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.