İkizler Dolunayı ve Burçlar Üzerindeki Etkisi

Haftaya ikizler burcunun 4. derecesinde gerçekleşen dolunayla giriş yapıyoruz. İkizler burcu, merkür’ün yönetiminde bir burç olduğundan, yaşayacağımız dolunay bizleri zihin, iletişim, düşünce yapımızı doğrudan ilgilendirecek.

Bu süreçte kendimizi ifade ederken zorluklar yaşayabiliriz. Dolunay 4. ve 10. ev akslarında yaşandığından aile içerisinde iletişim kopuklukları, gerginlikler, aile fertlerimizin birbirine yükselmesine şahitlik edebiliriz. Ayrıca dolunay dönemlerinde her şey biraz daha fazla görünür olur. Bu sebeple bir takım farkındalıklar yaşarız. Bazı konuları sonuca vardırır, değerlendirmeler yaparız. İletişimi ve haberleşmeyi ön plana çıkaran dolunay ile birlikte kararsızlıklar yaşayabilir, fikirlerimizi sabit tutmakta zorlanabiliriz. Üstelik satürnden olumsuz destek görüyor dolunay, bunun bizlere etkisi ise  sorumluluklar olarak gelecektir. Özellikle verilen sözlerin tutma sorumluluğu, önceden yapılması gereken işlerin tamamlanma sorumluluğu gibi bir çok sorumlulukla yüzleşebiliriz.

Neptün ile Merkür’ün yapmış olduğu olumsuz açı ile birlikte dolandırılma, kandırılma, aldanma konuları ile uğraşabilir veya çevremizden, ailemizden bu tarz haberleri duyabiliriz.


Koç:

Dolunayla birlikte iletişimsel olarak anlaşılmadığını hissedebilir, bu tarz sıkıntılar yaşamanız söz konusu olabilir. Zihinsel algılarınız bulanıklık söz konusu olabilir, kafanızı toparlamakta zorluk çekebilirsiniz. Kardeşleriniz, yakın akrabalarınız, komşularınız ile iletişimsel gerginlikler oluşabilir. Yine bu kişilerle ilgili bir takım aydınlanmalar yaşamanız mümkün olacak. Bu süreçte kısa yolculuk planlarınız iptal olabilir. Tİcaret, anlaşma, sözleşme gibi konularda acele ve fevri hareket etmemelisiniz.

Boğa:

Bu dolunayla birlikte maddi kazançlarınız, bireysel geliriniz ile ilgili etkileniyorsunuz. Bu konularla ilgili bazı aydınlanmalar yaşayacaksınız ve bunun sonucunda bir takım sonuçlar alacaksınız. Yatırımlarınız konusunda fevri davranmamaya özen göstermelisiniz. Çok fazla harcama yapmaya istekli olabilirsiniz bu dönem dikkatli olmakta fayda var.

İkizler:

Bu dolunay tam tepenizde gerçekleşiyor. Dolayısıyla siz, kişiliğiniz, davranışlarınız doğrudan etkileniyor. Dış görünüşüz ile ilgili bir takım değişiklikler yapma isteğiniz var ise olumlu sonuçlar almaya bilirsiniz bu dönem. İkili ilişkilerle ilgili tamam mı? Devam mı? Dediğiniz bir döneme giriş yapıyorsunuz. Bazı konuları masaya yatırıp değerlendirme yapacaksınız ve bunun sonucunda bir sonuca varacaksınız. İş ortaklığınız var ise bu ortaklıklarla ilgili de aynı değerlendirmeleri yapmanız mümkün gözüküyor.

Yengeç :

Bu dolunayla birlikte inzava haline giriyorsunuz. Pek sosyalleşmek, insanlarla görüşmek, iletişime geçmek istemediğiniz bir dönem. Özellikle sizin arkanızdan konuşulan her şeyi duyuyor ve görüyorsunuz bu dönemde bazı değerlendirmeler yapıp bilinçaltınızda aydınlanmalar yaşayacaksınız. İçe dönmek bu süreçte kendinizi dinlemek size çok iyi gelecek.

Aslan :

Bu dolunayla birlikte arkadaşlıklarınız, dostluklarınızla etkileniyorsunuz. Bazılarınız arkadaş çevrenizden bir takım gerginlikler yaşayabilir. Bunun sonucunda bazı arkadaşlıklar son bulacak olabilir. Bazılarınız ise geleceğe daire yapılan planlarınız da değerlendirmeler yapacak bunun sonucunda bir karar vermesi gerekecek. Sosyal planlarınız da bir takım iptaller söz konusu olabilir.

Başak:

Bu dolunayla birlikte kariyeriniz doğrudan etkileniyor. Var olan bir işinizde iletişimsel gerginliklerden ötürü sonlandırma söz konusu olabilir. İş yerinde fazlaca gergin anlara şahit olabilirsiniz. İşinizden ayrılma, iş kaynaklı yer değişikliği veya var olan işinizde statü değişiklikleri söz konusu olabilir. Sizin kariyerinizi ilgilendiren bir değerlendirme yapmanız gerekebilir.

Terazi:

Bu dolunayla birlikte eğitim alıyorsanız veya başlayacağınız bir takım eğitim, seminer, kurslar var ise bunların iptali ya da aksaması söz konusu olabilir. Hukuksal anlamda aynı aksaklıklar söz konusu olacaktır. Var olan bir mahkemeniz var ise ertelenmesi veya sizin açınızdan olumsuz sonuçlanması gibi bir durum söz konusu olabilir. Yurtdışı seyahatleriyle ilgili iptaller, erteleme durumu oluşabilir. Önünüze bu konularla ilgili engeller çıkması mümkün.

Akrep:

Bu dolunayla birlikte başkalarından elde ettiğiniz kazançlar, eşiniz geliri, miras, nafaka, prim, tazminat ile ilgili bir takım aksamalar, engeller söz konusu. Beklediğiniz bir kredi var ise olumsuz sonuçlanması mümkün olabilir. Beklemediğiniz bir anda aniden gelişen bir borç söz konusu olabilir. Yapılan harcamalara ve gelir gider dengenizi iyi değerlendirmeniz gerekebilir.

Yay:

Bu dolunayla birlikte ikili ilişkileriniz de bazı değerlendirmelere gidiyorsunuz. Arkanızdan dönen işleri duyabilir, kim dost kim düşmen göreceğiniz bir dönem. İlişkilerde gergin çıkışlar, iletişim kopuklukları, anlaşılmama gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu süreçte sakin kalmak çok önemli olacaktır. İlişkinizde yapacağınız değerlendirme sonucu ayrılma, ilişkiyi bitirmek için adım atmanız mümkün gözüküyor.

Oğlak :

Bu dolunayla birlikte iş ortamınız ve çalışma arkadaşlarınız ile ilgili iletişimsel gerginlikler yaşamanız mümkün. Bazılarınız iş ortamında değişiklikler yaşayabilir. Statünüz değişebilir veya çalışma şartlarınız da değişikler görülebilir. İş ortamında fazlaca gergin anlara şahit olabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili devam eden bir rahatsızlığınız var ise bunun artık bir sonuca ulaştığını görmeniz mümkün .

Kova:

Bu dolunayla birlikte aşk hayatınız doğrudan etkileniyor. Var olan bir ilişkiniz var ise bazı gerginlikler, iletişim kopuklukları oluşabilir. İlişkinizde kendinizi anlaşılmadığınızı düşünebilirsiniz. İlişkinize dair aydınlanmalar yaşadığınız bir döneme giriyorsunuz. Bu aydınlanmanın sonucunda bazı kararlar vereceksiniz. Bu kararlar bazılarınız için ilişkiyi bitirmek bile olabilir. Fevri ve aceleci davranmamakta fayda var.

Balık:

Bu dolunayla birlikte aileniz, anneniz, babanız, kardeşleriniz, çocuklarınız, eşiniz ve doğrudan yaşadığınız ev ile etkileniyorsunuz. Kariyer kaynaklı bir ev değişikliği söz konusu olabilir. Taşınma, evden ayrılma durumu yaşanabilir. Veya kariyerle ilgili bir sonlanma, değerlendirme yapma durumu yaşayabilirsiniz. Bu konularla ilgili bir takım aydınlanmalar yaşayıp bunun sonucunda bir karar vermeniz gerekecek. 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.