Koç Burcu Çocuğu Karakter ve Kariyer Analizi

Koç burcu çocuğu burçlar kuşağındaki ilk burçtur. 21 Mart ile 21 Nisan arasında doğan bebekler koç burcudur. İlkbaharın heyecanı ile doğan koç burcu çocukları inanılmaz dinamik, heyecanlı, hareketli, yaşam enerjisi ile dolu neşeli bir çocuktur.

Koç burcu bebeğinin yatağında sakin uyumasını beklemeyin. Sürekli hareket edecektir. Uyumayacaktır. Eğer henüz konuşamıyorsa kendisini bağırarak ifade edebilir. Yatağının etrafında renkli oyuncaklar bulundurmanız, arada bir onu kucağınıza almanız, dışarıya çıkarıp bebek arabası ile gezdirmeniz onu mutlu edecektir ve daha kolay uyumasını sağlayacaktır.

Genellikle yemek ayırt etmezler ve iştah problemi yaşamazlar. Ancak ellerini kollarını sürekli hareket ettirdikleri için etrafı kirletme potansiyelleri çok yüksek.

Koç Burcu Çocuğu içgüdüleri ile hareket eder.

Koç burcu güdüsel bir burç olduğu için içgüdüleri ile risk alarak, meydan okuyarak hareket eder ve olayların sonunu görmezler. Dolayısıyla okul hayatları çok kolay geçmeyebilir. Daha çok fiziksel aktivitelerin olduğu, sosyalliğin aktif olduğu ortamlarda mutlu olurlar. Sosyalleşebileceği okul öncesi eğitimlerin alabileceği okulları tavsiye ederim. Katı kurallar onu rahatsız eder. Özgürlüğüne çok düşkündür. Koç burcu çocuğu asla kısıtlanmaya gelmez.

İçindeki enerjiyi boşaltması için mutlaka bir spor aktivitesine yönlendirmelisiniz. Takım sporlarına yönlendirip, koçluk, kaptanlık ve liderlik yapmasını sağlayabilirsiniz. Futbol , tırmanma, koşu, bisiklete binme, kürek çekme gibi sporlar onlar için uygundur. Müziğe ilgi duyuyorsa davul, piyano gibi müzik aletleri çalabilir. Koç burcu çocuğu karşı tarafın ne düşündüğünü bilmediği için yalan bilmeyen çocuklardır. Dolayısıyla düşüncelerini direkt olarak paylaşırlar. Bu yüzden ikili ilişkilerinde sorun yaşayabilirler. Kesinlikle ve kesinlikle bağırmayın ve cezalandırmayın! Onlara daima sevgi ile ve şefkat ile yaklaşmalısınız.

Neşeli ve esprili bir şekilde olayların neden sonuç ilişkisini anlatmalısınız. O zaman gerçekten çok daha kolay hayatın içerisine karışabilir. Koç burcu çocuğu aynı zamanda maymun iştahlıdır. Her şeyden çok çabuk sıkılır. Yeni aldığınız bir oyuncağı çok uzun süre oynamayacaktır. Ya da başladığı bir projenin sonunu getirmeyecektir.

Çünkü koç burcunda yeni bir şeye başlama enerjisi çok yüksektir. Bir işin sonunu getirmenin aslında ne kadar önemli olduğunu ona güzellikle anlatmanız gerekiyor. Kariyer olarak baktığımız zaman liderlik yapabilecek işlerde çok başarılı olurlar. Neşeli, cıvıl cıvıl, hayat dolu ateş elementi kor burcu çocuğuna sahip olduğunuz için çok şanslısınız!

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.