WaterWipes Dünyanın En Saf Bebek Mendili
Röportaj/ Özlem Salcı

Beybida.com ailesi olarak güvendiğimiz markaları aileler ile bir araya getirmekten mutluluk duyuyoruz. Uzman kadromuzun ve ailelerimizin en çok tercih ettikleri bebek mendili WaterWipes ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. WaterWipes ‘ ı yakından tanımak istedik.


1.WaterWipes markasının kurucu kimdir?

WaterWipes Edward McCloskey isimli Irlandalı bir baba tarafından kuruldu. İrlanda’nın Drogheda kasabasındaki merkez ofisimiz ve dünyanın farklı yerlerindeki bölgesel ofislerimizle, artık küresel bir şirketiz. 50’den fazla ülkede dünyanın en saf bebek mendilli olarak kabul gören ürünlerimizi her geçen gün daha fazla ebeveyne ulaştırma arzusuyla bizimle olmayı tercih eden 250’den fazla, her biri alanında uzman çalışanımızla gurur duyuyoruz.

WaterWipes Kurucusu Edward McCloskey

2.WaterWipes Bebek Mendili ürününün doğuş fikrinin bir hikayesi var mı?

WaterWipes, kurucusu Edward McCloskey tarafından yenidoğan kızı şiddetli derece pişikten muzdarip olduktan sonra yaratıldı.

Edward, kapsamlı bir araştırmadan sonra, bebeğinin hassas cildi için sert olacak kimyasallar veya diğer istenmeyen bileşenler içermeyen bir bebek mendili bulamadı, bu yüzden kendi yapmaya karar verdi. Yıllar süren çok sıkı çalışma, test ve bilimsel araştırmadan sonra WaterWipes doğdu.

WaterWipes Mendillerimiz Pamuk Yünü ve Sudan Daha Saftır

3.WaterWipes’i farklı kılan nedir?
Dünyanın en saf bebek mendillerini üretmek için, minimum sayıda bileşenin yanı sıra, molekülleri mümkün olduğunca küçük hale getirerek suyun yapısını değiştiren ve onu daha etkili bir temizleyici haline getiren teknik bir işlem kullanıyoruz. Mendillerimiz; nazik, yumuşak, klinik olarak steril ve tamamen saftır.

Tüm WaterWipes mendilleri, %99,9 su ve doğal bir cilt kremi işlevi gören bir damla meyve özütü içerir.

Hassas ciltler, yenidoğan ve prematüre bebeklerin cildi için uygundur. %99.9 su ve bir damla meyve özütü olarak sadece iki içerikten oluşan WaterWipes mendillerimiz pamuk yünü ve sudan daha saftır.

WaterWipes’da kullanılan Greyfurt Çekirdeği Özütü (GSE) doğal olarak taşıdığı antimikrobiyal özelliği sayesinde, açıldıktan sonra bile mendillerin nemli kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda yumuşak bir cilt temizleyicisi ve kremi işlevi görür.

Dermatolojik olarak test edilen WaterWipes, cildin kuruma riskine karşı geliştirilmiş ve alerjik dermatit ihtimalini azaltmaya yardımcı olmak için parfümsüz, kokusuz ve alkolsüz üretilmiştir.

4.WaterWipes, dünya çapında sayısız cilt ve alerji derneğinden akreditasyon ve onay alan tek bebek mendili olduğunu biliyor ve okuyucularımıza öneriyoruz. Başlıca hangi alerji derneklerinden onay aldı?

WaterWipes, sağlık uzmanlarının %95’i tarafından tavsiye edilmekle birlikte, bebek bezi döküntüsü veya cilt alerjileri söz konusu olunca ebeler tarafından önerilmiştir.*   * kaynak: AWHONN 2019’da 403 sağlık uzmanının katılımıyla yapılan anket sonuçları.

WaterWipes, İngiltere’deki prestijli Cilt Sağlığı Birliği (SHA) ve Alerji Kurumu (Alllergy UK) dahil olmak uzere birçok uluslarası kurumlar tarafından onaylanan tek ıslak bebek mendilidir. 

  • Cilt Sağlığı Birliği (SHA)
  • Ingiltere Alerji Derneği (Allergy UK)
  • Amerika Ulusal Egzama Derneği (NEA)
  • Fransız Alerji Önleme Derneği (AFPRAL)
  • Avustralasya Egzama Derneği (EAA)
  • Alman Cilt ve Allerji Kurumu
  • Hebammen-Testen.de
  • Vegan Topluluğu 

Ebeveynlere Bu Süreçte Destek Vermek İstiyoruz.

5. WaterWipes’ın ileriye yönelik bebekler için yeni projeleri olacak mı?

Yenilik üzerine kurulu iş modelimiz sayesinde sürekli yeni ürün ve fikirler geliştiriyor ve bunun başarımızın sırrı olduğuna inanıyoruz. Ürün yelpazemizi genişletirken, mümkün olduğunca az bileşen kullanmak önceliğimiz olmakla birlikte, benzersiz su arıtma teknloijimiz ile sizin için en değerli varlık olan bebeğinizi en iyi şekilde temizlemenize ve bakımını yapmanıza yardımcı olmayı hedefliyoruz.

WaterWipes

WaterWipes olarak, yenidoğan ve hassas ciltler için dünyanın en saf bebek mendilini yaptığımız için kendimizle gurur duyuyoruz. Ayrıca, yavrularımızın miras alacağı gezegeni korumaya yardımcı olmanın sorumluluğumuz altında olduğunun tamamen bilincindeyiz.

Ürünlerimizin saflığından ödün vermeden, %100 biyolojik olarak parçalanabilir bebek ıslak mendillerimizi 2021 yılında sizlere sunacağımızın müjdesini vermek isteriz.

6. Ebeveynlik olsukça kutsal bir görev. Ürününüz de ebeveynler ve bebekleri için çok kıymetli. Annelerimize ve babalarımıza WaterWipes’ın mesajı nedir?

Ebeveynliğin hem anneler hem de babalar için tarifsiz, ama bir o kadar da zor olduğunun bilincindeyiz. Dolayısıyla biz de ebeveynlere bu süreçte destek vermek istiyoruz. @WaterWipesTurkey hesabımız üzerinden önemli konularda onları bilgilendirmek için uzman konuklarla canlı yayınlar düzenliyoruz. Uzmanlarımız ebeveynleri dinliyor ve sorularını cevaplıyor. Bize ulaşan herkesi doğru bir şekilde bilgilendirmeyi hedefliyoruz. 

Ayrıca global iletişimlerimizde de ebeveynlik konusunda dürüst davranmayı amaçlıyoruz. Ebeveynlik gerçekten tarif edilemez bir duygu, ama öyle sorunsuz bir süreç de değil. Ebeveynlerin yarısından fazlası ilk yıl başarısızlık hissediyor. 10 ebeveynden 7’si çevresinde ve sosyal medyada ebeveynliğin daha dürüst temsil edilmesini istiyor. Aslında gerçek bebek bakımının çok da kolay olmadığını, abartıldığı kadar süslü olmadığını, ebeveynlerin yaşadıkları tüm zorlukların çok doğal ve dünyanın her yerinde yaşanıyor olduğunu anlatmak istiyoruz. Sonuçta, yenidoğan kızının yaşadığı cilt tahrişinden muzdarip olan bir baba tarafından yaratılan bir şirket olarak, ebeveynliğin çevremizde ve sosyal medyada dürüst olmayan temsilinin yaratabileceği olumsuz etkiyi anlıyoruz. 

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.