Bebek Masajı, Doğum Sonrası Depresyonuna İyi Geliyor
Derya Sivri

Bebek Masajı, yapılan araştırmalar sonucu doğum sonrası depresyona giren anneler bebek masaj eğitimlerine katılarak bebekleriyle daha iyi etkileşime girerek bebekleriyle uzun soluklu bir bağ kurarak bu dönemi daha iyi yönetebildikleri ve depresyonu atlattıkları gözlemlenmiştir.

Bebek masajı sayesinde süt üretimi artar.

Bebek masajı eğitimleri sayesinde bebeğinizle temas kurarak ANNE-BEBEK bağını geliştirirken, yine temasın sayesinde süt üretiminizin arttığını biliyor muydunuz? Endorfin, oksitosin hormonları aktifleşerek stres faktörünü azaltıp, mutluluk hormonunuzu aktive ederek sütünüzün daha yoğun gelmesini sağlarsınız. Doğum sonrası depresyonun başlıca sebeplerinden biri de kendi bebeğine yetememe hissidir.

Masaj, gaz kolik sancılarına iyi gelir.

Gaz- kolik sancılarına iyi gelir.

İşte bu eğitimler sayesinde hem bebeğinize güvenli bağlanmayı öğretirken, diğer yandan eğitime katılan ebeveynlerle iletişim kurarak fikir alışverişi yapma ve kaygılarınızda yalnız olmadığınızı göreceksiniz. Dünyaya gelmesini sağladığınız bu minik varlık inanınki sadece sizin şefkatli kollarınızda kendini güvende hisseder ve temasınız ona en iyi gelecek şeydir.

Kendinizi hiçbir anne ile kıyaslamayın. İç güdülerinize kulak verin. Bebeğinizi keşfedin ve bebeğinizin de sizi tanımasına izin verin. Bebek masajı hareketleri sayesinde bebeğinizin dolaşım sistemi hareketlenecek ve gaz-kolik sancıları azalmaya başlayacak.

Bebek Masajı Bebeğinizin Kaslarını Güçlendirir.

Kas gelişimi güçlenecek, sindirim sistemi düzene girerek reflü sorunları azalmaya başlayacak, diş çıkarma huzursuzluğu, temasa karşı hassasiyeti düzene girecektir. Masaj esnasında bebeğinizle sağladığınız sözlü iletişim ve temas sayesinde dil gelişimi ve zihin-beden farkındalığı oluşacaktır.

Masajlar sayesinde bebeğinizin minik bedeni gevşeyerek düzenli uyku periyoduna geçmesi kolaylaşacaktır. Bu eğitimlerin en güzel yanı da eşli katılım sağlayarak babanın da bebeğiyle etkileşim kurmasını ve annenin bu sorumlukta yalnız olmadığını hissederek depresyondan kolay çıkmasını sağlayacaktır.

“İŞLERİN NASIL YÜRÜDÜĞÜNÜ BİLMEK SANA YARDIMCI OLUR. AMA UNUTMA,ANNELER TARİHİN BAŞLANGICINDAN BERİ ANNELİK YAPTILAR VE BU HEP İŞE YARADI ’’

Yazarımız Hemşire ve Bebek Masajı Eğitmeni Derya Sivri’nin Yogi Baby Sıpa Merkezini ziyaret edebilir, bebeğiniz ile kalite vakit geçirebilirsiniz. https://www.yogibabyspa.com/

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.