Yeni Yıl Etkinlik Önerileri

Yeni yıl etkinlik önerilerini, 2020 yılını bitirmeye günler kala keyifle yazıp sizler ile paylaşıyorum. Çocuğunuz ile hem eğleneceğiniz hem de eğitebileceğiniz her şeyden önemlisi de kaliteli zaman geçirebileceğiniz yazı içeriğimde neler var gelin hep birlikte bakalım…

NİTELİKLİ ZAMANIN ÖNEMİ

Nitelikli zaman geçirebilmenin en önemli kuralı iletişimdir. Etkinlik yaparken siz de onunla birlikte aynı şeyi yapmalı onu dinlemeli göz teması kurmalısınız. Anne/ Baba çocuk ile birlikte nitelikli zaman geçirmesi sağlıklı bağlanmayı güçlendirir .Çocuğun sosyal ve aile ilişkilerine olumlu katkı sağlar. Duygularını rahatça dile getirmesine yardımcı olur.. Çocuğunuz ile birlikte yapacağınız etkinlikler ilgi alanlarının önemsendiğinin farkına varmasına ve kendine olan güveninin gelişmesine neden olur. Sevildiğini ve önemsendiğini hisseden çocuk kendine değer verir , böylece çevresine de aynı şekilde davranır.

YENİ YIL ETKİNLİK ÖNERİLERİ

Yeni yılın yaklaşması ile ufak telaşlar başlar evlerde kurulan çam ağaçları , onu süslemek için renkli toplar , minik Noel babalar, renkli ışıklar . Peki bu süsleri çocuğunuz ile birlikte el emeğiyle hazırlamak daha da keyifli olmaz mı? Aşağıda detaylarını vereceğim Tuz seramiğinden noel baba yapımı, yeni yıl süslemeleri ve kozalaktan geyik yapımı ile çocuğunuzla çok eğlenceli vakit geçireceksiniz.

Bu etkinlikleri yaparken çocuğunuzun ince motor becerilerine , el-göz koordinasyonuna ,dikkat gelişimine, sorumluluk alma duygusuna ve yaratıcılığının gelişmesine yardımcı olacaksınız. Şimdi sizlere yeni yıl için yine çok basit malzemelerle yapabileceğiniz etkinlik örneklerini paylaşacağım ., Herkese mutlu huzurlu ve en önemlisi sağlıklı bir yıl diliyorum .

Tuz seramiğinden noel baba

Tuz Seramiğinden Noel Baba Yapımı

Malzemeler;

1 su bardağı un1 su bardağı tuz1 çay bardağı su ( suyu azar azar ilave edin)

Yapımı;

Un ve tuzu koyup yoğururken üzerine suyu yavaş yavaş ilave edin ve normal yumuşaklıkta bir hamur elde edin. Sonrasında çocuğunuzun el izini vererek (delik açmayı unutmayın) 150 derece fırında 35-40dakika pişirin . Sulu boya yardımıyla Noel Baba çizimini yapabilir siniz.

Yeni yıl süsleri

Yeni Yıl Etkinlik Süslemeleri

Malzemeler;

Ablesang Makarna

Yapıştırıcı Yapımı;

Görselde ki gibi ablesangları yapıştırıcı ile yapıştırırak şekilleri veriyoruz ve süslemelerini yapıyoruz.

Kozalak Geyik

Yeni Yıl Etkinliği için Kozalaktan Geyik Yapımı

Malzemeler;

Kozalak Keçe Dal Renkli pon pon

Göz Yapımı;

Görselde de görüldüğü gibi kozalak ‘ a diğer malzemeleri yapıştırarak geyiği oluşturuyoruz.

Yazarımız Çocuk Etkinlik ve Gelişimi Uzmanı Çiğdem Gezgin’in diğer yazıları için https://www.beybida.com/author/cigdemgezgin/ linki ziyaret etmeyi unutmayın.

İnstagram hesabından diğer faydalı içeriklerine ulaşabilirsiniz.https://www.instagram.com/izmirdecocukluhayat/

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.