3 Malzemeli Kolay Krep Tarifi

Bebekleriniz için harika bir krep tarifi! Gluten, süt ve beyaz şeker içermeyen yapımı kolay muzlu bebek krebi tarifi için yazının devamını okuyun.

krep tarifi
Muzlu Krep

Hazırlık: 5 dakika 
Aşçılık: 5 dakika 
Yaş: Bebek 6 ay + Yeni yürümeye başlayan çocuklara 
Zorluk: Kolay
Yapar: 8-10 küçük krep

Krep, bebek süte devam ettiği zaman ya da sütten kesim gerçekleştiyse rahatlıkla verebileceğiniz harika bir besindir. Yumuşaktır, doğal tatlıdır ve bebeğin kendisinin tutması kolaydır.

Muzlu bebek krepleri için sadece üç malzemeye ihtiyaç: yulaf unu, hindistan cevizi sütü ve muz. Glüten, yumurta ve rafine şeker kesinlikle içermez.

Daha büyük çocuklar da bu tarife bayılacaklar. Krep tarifi inanılmaz kolay ve sağlıklıdır. Hazırlanması 10 dakikadan az süren sağlıklı ve besleyici bir kahvaltı için onlara yoğurt ve meyve ile servis edebilirsiniz.

Muzlu bebek krebinin içindekilerin faydaları:

Yulaf lif kaynağıdır. Bebekleriniz için enerji sağlar. Daha uzun süre boyunca tok hissetmenizi sağlarlar. Son zamanlarda yapılan bazı araştırmalar , yulafın çocukluk çağı astımını önlemeye bile yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Muz , kremsi ve lezzetli bir doğal tatlandırıcıdır. Çok olgun bir muz kullanmak en iyisidir çünkü kreplere ne kadar olgun muz konulursa o kadar tatlı olur. Anne sütü veya bebek sütü tüketen bebeklerin tatlı şeylere doğal bir ilgisi vardır. Bu nedenle olgun muz harika bir ilk besindir. Ek olarak, muz hem potasyum hem de lif bakımından yüksektir.

Hindistan cevizi sütü besinler açısından çok zengindir. Çoğunlukla bebeklerin beyin gelişimine iyi gelen ‘sağlıklı yağlar’ içerir. Aynı zamanda demir ve magnezyum gibi vitaminler içerir.

Malzemeler:

  • Bir olgun muz
  • 50 gram glütensiz yulaf unu (yulaf ununuz yoksa glütensiz yulaf ezmesini karıştırabilirsiniz)
  • 130 ml hindistan cevizi sütü
  • Yağ

Yapımı:

  1. Muzu orta boy bir kapta çatalla ezin.
  2. Yulaf unu ve hindistancevizi sütünü ekleyin ve karıştırın. Yulaf ununuz yoksa, glütensiz yulaf ezmesini bir mutfak robotunda ince bir kıvama gelene kadar karıştırabilirsiniz.
  3. Bir tavaya pişirme spreyi sıkın (veya bir yemek kaşığı yemeklik yağ ekleyin).
  4. Bir kaşık hamuru alın ve tavaya bırakın.
  5. Krepler her iki tarafta da altın olana kadar kısık ateşte pişirin. Servis yapın ve tadını çıkarın!

Ek gıdaya geçiş süresinde yapabilirsiniz. Krep tarifi haricinde diğer tariflere de Beybi Gurme kategorisine tıklayarak okuyabilirsiniz.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.